Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde 82 kişi okey oynuyor.

Okey
Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Ayakkabı olmazsa olması gereken bir ihtiyaçtır.Erkekler genelikle daha çok rahatlığa bakar ayakkabıda ancak biz kadınlar güzel görünsün,ayağım küçük görünsün,rengi böyle olsun,şu şöyle olsun deyip çok seçiciyizdir. İşte sizlere ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsetmeye çalışacağım.Ayağınızın sağlığını düşünmek istiyor iseniz bu hususları göz önünde bulundurmanız da yarar var.

Ayakkabı seçerken ayağınızda baskı hissetmemeniz için ayakkabıyı denerken ayağı kalkın biraz yürüyün bakalım önden arkadan falan sıkıyor mu diye dikkat edelim.

Ayağınızın sağlığını düşünüyor iseniz  ayak numaranızda ısrarcı olmayın bazı kalıplar küçük olabiliyor yada insanın yaşı ilerledikçe ayağı büyüye biliyor bunu göz önünde bulundurarak ayağınıza uygun ayakkabıyı seçin.

İnsanoğlunun iki ayak numarası da aynı olacak diye bir kaide yoktur.Bir ayağınız diğerinden büyük olabilir.Biz ayağımız küçük görünsün diye illa ki küçük kalıba göre alırız ayakkabılarımızı halbuki doğru olan büyük olan ayağına göre numaranızı seçmeniz ayağınız için en sağlıklısıdır.

Ayakkabı satıcıları genellikle size ayakkabı satmak için’ giydikçe açılır’,’bunun kalıbı dar zamanla ayağınıza göre şekillenecektir’ gibi kelimelerle size satıcı mantığı ile ayakkabıyı almanızda ısrar edecektir buna aldırış etmeyiniz.

Gün boyu ayakta gezindiğiniz yada çalıştığınız bir şeylerle uğraştığınız için ayaklar yorulur ve şişer bunun için eğer rahat bir ayakkabı istiyor iseniz işten çıktıktan sonra yani akşam ayakkabı satın almak sizin ve ayak sağlığınız için en doğru seçimi yapmanızda yardımcı olacaktır.

Ayak parmaklarınızın sağlığı için sizi sıkan ayakkabılar size ciddi problemler yaratabilir.Bunun için ayağınıza en uygun ayakkabıyı seçin ki ayak sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Ayağınızın değerini bilin çünkü bilindiği üzere ayaklar bütün yükünüzü çekerler.Vücut ağırlığınız ona biner siz ayağınızın değerini bilin ve kendinize en uygun, en güzel,en rahat ayakkabıyı seçin.

BİLGİLER
tarafından 07 Mayıs 2014 - 12:04 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.177 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: