Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
‘Barış Kartalları’ gururlandırdı
‘Barış Kartalları’ gururlandırdı
 Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nde, Konya’dan kalkan “Güney” adlı Havadan İhbar ve Kontrol (HİK) uçağı, 2 sorti yaparak toplamda 23 saat Varşova semalarında gözetleme ve kontrolü başarıyla tamamladı.
Varşova’da düzenlenen NATO üyesi devlet ve hükümet başkanlarının katıldığı zirvenin havadan güvenliğinin sağlanmasına Türkiye de destek verdi.

Vatan topraklarından 4 bin kilometre uzakta ve yaklaşık 31 bin fit yükseklikte görevini başarı ve emniyetle tamamlayan HİK ekibi, uçağın içinde tarihi günün mutluluğunu birbirlerini kutlayarak yaşadı.

İngiltere ve Fransa’nın da destek verdiği görev için Konya’dan kalkan “Güney” adlı HİK uçağı, 2 sorti yaparak toplamda 23 saat Varşova semalarında gözetleme ve kontrol görevini başarıyla yürüttü.

“HİK uçakları Türkiye’ye büyük stratejik güç kazandırdı”

131. Havadan İhbar Kontrol Grup Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Hakan Dinç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine alınan HİK uçaklarının Türkiye’ye büyük stratejik güç kazandırdığını söyledi.

Dinç, “Bu görev HİK uçağımızın yurt dışındaki ilk görevidir. Ayrıca HİK uçaklarının tam harekat yeteneğine kavuşmuş olarak yurt dışında NATO görevini başarıyla icra etmesini önemli ve tarihi bir gün olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

BİLGİLER
tarafından 09 Temmuz 2016 - 18:35 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 292 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: