Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz!
Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz!
Evimizi kurarken yada beyaz eşyalarımızı yenilerken bilmemiz gereken birkaç unsur var. Evimizin temelini oluşturan eşyalarımızın iyi ve güzel olması için seçici olmalıyız.
İlk olarak eşyaların evimizde enerji tükettiklerini bilmek ve göz önünde bulundurmak gerekir. Bu yüzden dikkat etmemiz gereken ilk şey az enerji tüketen eşyalar tercih etmek olmalıdır. Ayrıca eşyaların A,B,C,D,E,G olarak sınıflandırıldığını bilirsek işimiz daha da kolaylaşır. A enerjili bir beyaz eşya sizin enerjiden tasarruf etmenizi sağlar ve verimli olur. Fakat G’ye doğru ilerleyen beyaz eşya sınıflandırması aynı işi daha fazla enerji tüketerek kullanır. Ve A enerjiye bakarak daha az verimli olur. Evimizde çok fazla beyaz eşya var. Buzdolabı, çamaşır makinası, Bulaşık makinası, ütü, televizyon gibi daha birçok elektirikli eşya!
Peki, bunların ne kadar enerji harcayarak sizin bütçenize zararı olduğunu hiç düşündünüz mü? Oysa A enerjili olan eşyalarınız olduğunda bu ihtiyaçlarınız bütçenize bu kadar çok fazla zarar vermeyecek. 2005 Yılında Amerika’da yapılan bir araştırma sonucu Amerika’da beyaz eşyada düşük enerjili beyaz eşya kullananlar yılda tam 12 milyar dolar tasarruf yapmışlar. Beyaz eşya seçerken maddiyatını göz ardı etmek ve kalitesini işlevini göz önünde bulundurmak gerekir. Yani beyaz eşya alırken maddiyatını düşünürseniz çok kısa sürede pişman olur ve sorunlar yaşarsınız. Oysa bir kereliğine maddiyatı göz ardı ederseniz uzun yıllan sorunsuz ihtiyacınızı giderebilecek işlev ile maddi tasarruf edersiniz.
BİLGİLER
tarafından 23 Nisan 2014 - 10:45 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.197 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: