Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Cilt Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz!
Cilt Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz!
Sürekli hava değişikliği ve yaşam koşulları cildimizi de fazlasıyla etkiliyor. Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar vardır.
Cildimiz kuru ise Nemlendirmek gerekir. Soğuk hava, mevsim değişikliği, ısı ve nem değişikliği cildimizin kurumasına sebep olurken bazı insanlarında yapısal olarak cilt kuruluğu bulunur. Zaman ilerledikçe de kişilerde cilt kuruluğu görülebilir. Yaşımız ilerledikçe cildimizin ürettiği yağ yani sebum azalır ve ciltte görülen kuruluk ilerleyerek cildin çatlamasına dahi sebep olur. Cilt kuruluğuna sebep olan olaylar ise; Yüzün sıkça sabunla yıkanmasından ve sıcak su kullanılmasından kaynaklanır.
Fazla güneş, sert bir rüzgar ve sigara dumanı gibi çevresel faktörlerde ciltimizin su ve nem kaybetmesine sebep olur. Bu olayda Cilt kuruluğuna yol açar. Kuru bir cilt daha hassas ve narindir. Cilt kuruluğundan korunmak için nemlendirici ürünlerden destek alınmalıdır. Sıcak su ile çok fazla yüzünüzü yıkamayın ve yüksek pH içeren sabunlar kullanmamaya özen gösterin. Doğal sabun ve temizlik ürünleri kullanın.  Sürekli nemlendirici serum gibi ürünler kullanarak cildin nemini dengede tutmayı sağlayın. Cildinize olabildiğinizce hassas davranın. yüzünüzü yıkadınız veya duştan çıktınız yüzünüzü yavaşça havlu ile kurulayın ve mutlaka 1-2 dakika yumuşak hareketlerle cildinize nemlendirici ürün uygulayın. Cildinize kullandığınız ürünlerde alkol olmamasına mutlaka dikkat edin. Doğal nemlendirici ürünlerden yana olsun tercihleriniz.
BİLGİLER
tarafından 16 Nisan 2014 - 23:06 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 613 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: