Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Evlilik Programları Hakkında
Evlilik Programları Hakkında

Merhabalar  ;

Bu yazımızda’da yer vermek istediğimiz evlilik programları konusu daha doğrusu Evlilik, Bundan ortalama 20 sene öncesine dönecek olur isek görücü usulu evlilikler söz konusuydu.

Son dönemlerde çok fazla rastlamaktayız aslında önceden yapılan görücü usulu evliliklerde boşanmaların daha çok olduğu konuşulmaktaydı bir dönem.

Bunun Sebepleri Nelerdi ?

– Görücü usulu evliliklerde gelin ve damat birbirini ancak dünür olarak birbirine geldiğinde iki taraf ve anlaşırlarsa daha sonra birbirlerini görebiliyorlardı.

– Arada sevgi olmadan evlilikler olmaktaydı, Elbette hepsi öyle değil sadece bazılarının böyle olduğunu söyleyebiliriz.

Son yıllarda artık görüyoruz ki görücü usulu evlilikler artık azaldı yalnız elbette tamamen bitmiş değil.

Evlilik sevgiyle ve emekle, anlayışla yürümektedir. En önemlisi sevgidir, Sevgi ise emek isteyen bir duygudur. Eğer çift arasında sevgi varsa her zaman her şeyin üstesinden daha kolaylıkla gelinebilir.

Peki Anlatmak istediğimiz Nedir diye soracak olursanız kısaca özetleyelim ;

Görücü usulu evlilikler olması yerine şuanda TV kanallarında izlediğimiz gibi evlilik programları olması oldukça mantıklı.

Bir Evlilik programına başvuru yaptığınızda veya orada olan birini beğendiğinizde birlikte bir tanışma fırsatınız bulunmakta. Öncelikle birbirinizi görüyorsunuz tanıyorsunuz ve daha uzun süre birbirinizi tanımanız için fırsat ve zamanınız oluyor. Eğer kendinize kişi uygunsa ileriyi düşünebiliyorsunuz eğer kendinize uygun bulmadıysanız vazgeçebilmektesiniz.

Buda demek olur ki ister istemez eğer kişi istediğiniz kriterlere uygunsa ve bu kural iki taraf içinde geçerli ise arada bir sevgi oluşmakta ve ileriniz oldukça parlak olmakta.

Sevgi dolu bir yaşam ve sevgi bir dolu evlilik için iki taraf’da birbirini fazlasıyla bize göre iyi tanımalıdır.  İki Taraf’da birbirini çok iyi tanıdığında sevgi dolu bir evlilik kaçınılmaz olacaktır.  Birlikte uzun bir süre hatta ömür boyu mutlu olabilirsiniz.

Peki Arada sevgi olan evlilikler her zaman düzgün mü gidiyor ?

Diye soracak olursak elbette hayır, Bugün eşinizi çok iyi tanıyabilirsiniz yalnız yarın tanıyamaya bilirsiniz, Her insanin farklı farklı huyları olabilir, Belki 10 senedir evli sinizdir yalnız bir huyunu bilmiyorsunuzdur. Veya kavgalar bir süreden sonra çoğalabiliyor, Zamanında sevgi dolu olan evliliklerde yeri geldiğinde bir çırpıda bitebiliyor ne yazık ki, keşke bu tür şeyler hiç yaşanmasa.

Dileriz ki her vatandaşımız istediği ve sevdiği biriyle evlensin, Uzun ömür boyu bir mutlulukları olsun. Her zaman dileğimiz bundan yanadır. Herkese mutluluklar dileriz.

 

 

BİLGİLER
tarafından 30 Nisan 2014 - 02:28 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.032 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: