Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde 82 kişi okey oynuyor.

Okey
Facebook’da Tehlike!
Facebook’da Tehlike!

Başta Facebook oyunları ve olmak üzere İnternet üzerinde şiddet içerici olan bir çok oyun olmakta ve bunlar çocuklarımız tarafından çok fazla oynanılıyor…

 

Uzmanların araştırmalarına göre söylemiş olduğumuz gibi en başta Facebook olmak üzere bir çok oyun servisi bulunmakta bunlar üzerinde çoğunluk şiddet içerici oyunlar oluyor ve bunlar çocuklarımız tarafından her zaman oynanan oyunlar oluyor ve bunlar çocuklarımızı bir süre sonra duyarsızlaştırıyor!

Yıllar öncesinde teknoloji bu kadar gelişmiş konumda değildi ve oyunlar için İnternet üzerinden bir oyun oynamak değil bir oyuncağımız olması bile bizi fazlasıyla mutlu ederdi, Ailemizin bize bir oyuncak alması demek bizim için her şeyden öte bir durum’daydı şimdi ise Bir çocuğa bir oyuncak aldığınızda bana oyuncak değil Tablet, Bilgisayar veya Oyun konsolosları almalarını söylüyorlar çağ baya ilerlemiş bir durumda evet çağın ilerlemesi teknolojinin gelişmesi son derece iyi yalnız bunlar içinde malesef çocuklarımıza kötü örnekler olanlarda söz konusu.

Sadece çocuklar değil örneğin önceden sabah kalktığımızda, Kahvaltı yapılır, Temizlikler yapılırdı vb. Şimdi ise Sabah kalkar kalkmaz Facebook vb gibi türü sosyal ağları tercih ediyoruz, Kim neler yazmış, Kim neler paylaşmış, Kim kimle birlikte, Kim nereye gitmiş vb gibi durumları her gün incelemekten yorulmuyoruz. ve her şeyden önce onları yapıyoruz aslında bu durum çok yanlış bir durum.

Facebook, Twitter vb gibi sosyal ağlar bizi böyle ele alıyor ve resmen Hapis durumu yaşıyor diyebiliriz kurtulamıyoruz. Yetişkinler bir yana diyebiliriz yalnız Çocuklarımızın bu tür sosyal ağlarda video, şiddet içerikli oyunlar oynaması pekte sağlıklı olmuyor malesef.

Uzmanlar UYARIYOR!

Çocuklarımıza Kısıtlama getirin, En fazla 30 Dakika İnternet ortamında olmalarına izin verin fazlasını yapmayın, çocuğunuzun iyiliği için onu bir sosyal ağ hapis’inden çıkartmanız lazım, onlara farklı şeylerden bahsedin, Zevk alabileceği ve eğlenebileceği yerlere götürün onlarla daha fazla vakit geçirin bu sizin hemde çocuğunuz için iyi olacak ve bağlarınız daha güçlü olacaktır.

Hepimizin çocukları veya yakınları var lütfen bunlara dikkat edelim, Teknolojinin ilerlemesi elbette iyi bir şey her gün yenilikler görüyoruz ve gelişiyoruz yalnız bunlara  dikkat edilmesi gerekiyor, çocuğunuza zarar verecek her türlü durumdan onu korumalısınız.

 

 

 

 

 

BİLGİLER
tarafından 07 Haziran 2014 - 21:36 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 854 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: