Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde 82 kişi okey oynuyor.

Okey
İkinci El Eşya Alırken Bunlara Dikkat!
İkinci El Eşya Alırken Bunlara Dikkat!

İkinci El Eşya seçimi, ikinci el eşyalar, ikinci el eşyada dikkat edilmesi gereken hususlar, 2. el eşya nelerden alınır hepsini bizler sizlere söyleyelim.

2. El eşya alımları çoğunlukla üniversite öğrencileri olmak üzere çoğu vatandaşımız tarafından yapılmaktadır. İkinci el eşya alırken peki nelere dikkat etmemiz gerekir, Neleri incelemek gerekir bunlar hakkında sizlere kısa bir bilgi aktaralım.

Bir ev kuruyorsunuz ve sıfır eşya alacak maddi durumunuz yerinde değil sizler ikinci el eşya seçimi tercih ediyorsunuz bunun için öncelikle çevrenizde bir soruşturma yapmalısınız.

BUNLARA DİKKAT

1 – Öncelikle eş dost çevrenizde bir soruşturma yapmalısınız yani hangi mağaza veya spotçu’dan tedarik etmelisiniz öncelikle bunu öğrenmelisiniz çünkü referans her zaman önem taşır, çünkü daha önce bir yakınınız bir spotçu’dan eşya satın almış olabilir ve sizi ona göre yönlendirebilir.

2 – Soruşturduk veya araştırdık spotçuları temin ettik öncelikle bir spotçu veya bir mağaza gezmekle hemen karar vermemelisiniz çünkü sizin istediğiniz ürün orada olmayabilir ve illaki oradan alacaksınız diye bir şey yoktur veya fiyat fazla olabilir ve en önemlisi her zaman gezmek daha güzeldir, birden fazla daha çok ürünle tanışırsınız ve sizin aklınıza hangisi uygun düşerse onu alabilirsiniz.

3 – Eşyaların ne kadar kullanıp kullanılmadığını mağaza sahibine sorabilirsiniz ve bunu kendinizde az çok gözünüzle inceleyebilir ve durumu görebilirsiniz sonuçta ikinci el eşya alacaksınız evet ama tamamen artık atılacak duruma gelmiş vb tür eşyalardan kaçınmalısınız bunlar size dayanıklı olmayacak ve ucuz alayım derken bir daha ki sene bir daha alacaksınız yani bunun için eşyanın kullanışlı olup olmadığına özen göstermelisiniz.

4 – 1. Maddede belirtmiştim eş dost çevresinde bir soruşturma yapabilirsiniz diye ancak artık çağ birazda ilerlemiş durumdadır, öncelikle bir çevrenizde bulunan spotçuları tavsiye üzerine gezmelisiniz daha sonra ise İnternet üzerinden 2. el eşya satım alımı gerçekleştiren siteleri ziyaret edebilir ürün görsellerini görebilir ve fiyatlar hakkında da bilgi edebilirsiniz.

İkinci El Eşya Kimler Alır ?

– İkinci El eşyalarınızı bulunmuş olduğunuz merkezdeki spotçulara satabilirsiniz, Kendilerini arayarak fiyat bilgisi alı ve daha sonra size uygun düşer ise satış işlemlerini birlikte gerçekleştirebilir ve eşyalarınızı atmak yerine kendiniz kar etmiş olur ve daha fazla kişinin yararlanmasını sağlamış olursunuz.

 

 

BİLGİLER
tarafından 18 Haziran 2014 - 13:54 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 761 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: