Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde 82 kişi okey oynuyor.

Okey
Karbonatın Faydaları
Karbonatın Faydaları

Hepimiz aslında bir çok temizlik maddesine bir çok paralar harcarız ama karbonat aslında bir çoğunun yerini öyle bir tutuyor ki örneğin; hepimizin banyo da kullandığı terlikleri vardır işte banyo yaparken bu terliklere biraz karbonat sürdüğünüz takdir de ayaklarınız da dinlenme hissi ve birde terliklerinizi de o kimyasal maddelerle yıkamak yerine bir karbonatla pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.Yani bir işlemle iki işi halledeceksiniz.

Kirlenen lavobolarımızı hepimiz bir çok deterjanla temizlemek için ovalayıp dururuz işte limonlu karbonat ile ovun bakın nasıl parlıyor.

Hepimiz banyolarımızı temizliyoruz. Duşa kabin camlarınızı yada banyonuz açıksa duvarlarınızı yıkadığınız da en son karbonatla silin bakalım.Duş alırken o buhara rağmen tertemiz ferah bir banyo da nefes almanın tadı bir farklı oluyor.

Mutfakta kullandığımız tencere ve tavalarımızın ev hanımları bilir dibi tutar bunu temizlemek o kadar kolay bir iş değil sabaha kadar içine sıcak su ekleyin sabah temizlerken çok kolay temizlendiğini göreceksiniz.

Çamaşır deterjanları pahalı olduğu kadar kimyasal içerirler.İşte size pratik bir çözüm hem deterjandan kar elde edin yarıya indirin hemde pırıl pırıl çamaşırlara sahip olun.Yapmanız gereken tek şey deterjan gözüne her zaman koyduğunuzdan yarı koyun kalan yarısına da karbonat koyun işte bu kadar kolay.

Pas kadınların korkulu kabusu artık kabus değil paslı yerleri karbonatla ovun temizlendiğini göreceksiniz.

Porselen takımlarınız kullandıkça kararma yapar ama bembeyaz olmasını istersiniz bunun için limonlu karbonat ile ovun beyaz porselenlere kavuşun.

Çoğu ev de rutubet ve küf kokusu olur bunun için hep naftalin kullanırız ama kimi kişi naftalin kokusunu sevmez bunun için ağzı açık bir kaba karbonat koyun kokuların yok olduğunu göreceksiniz.

Karbonatı sulandırın ve peçete yada pamuk yardımı ile kararan takılarınızı ovun sizde farkı göreceksiniz.

Lavabolarımız tıkanır açmak için o tehlikeli açıcıları kullanırız işte size çözüm lavabonıza 1 bardak karbonat ve 1 bardak sirke sökün ardından kaynar su dökün lavabonuz açılacaktır.

Yağ lekesi halı da elbiseler de döküldü deterjanlarla ovalıyoruz renkleri açılıyor işte size çözüm karbonatı yağ dökülen yere biraz dökün ve sulandırın ardından beklettikten sonra lekeden eser kalmayacaktır.

Tüm gıda maddelerini tezgahın üzerine koyarız ama oraları kimyasallarla temizliyoruz bildiğiniz gibi işte o kimyasallar yerine karbonatla ovarsanız hem lekelerden kurtulacaksınız hemde rahat rahat tezgahınızı kullanabilirsiniz.

Buzdolabı kokusu için bir tabağa karbonat koyun ve 3 günde bir karbonatı karıştırın kokunun kaybolduğunu göreceksiniz.

Halınıza biraz karbonat serpin ve 3 saat kadar beklettikten sonra süpürün halıdaki kokunun kaybolduğunu göreceksiniz.

Kullandığınız sprey ve jöle gibi kimyasallarla şekil veririz bunlar saça zarar işte bunun için yapmanız gereken şey  şampuan kutunuza 1 çay kaşığı karbonat ekleyin saçınız rahat bir nefes alsın. 🙂

Dişlerinizi 2 3 günde bir karbonatla fırçalarsanız beyazladığını göreceksiniz.

İşte gördüğünüz üzere karbonatın faydaları bitmez sizde bunlardan faydalanın bizden demesi…

BİLGİLER
tarafından 16 Mayıs 2014 - 18:47 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 981 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: