Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Okey Nasıl Oynanmalı [Geniş Anlatım]
Okey Nasıl Oynanmalı [Geniş Anlatım]

Bizim için özellikle de aile ve arkadaş ortamında eğlenmek istenildiğinde en çok oynanan oyundur. Okey ilk olarak Çin’de bulunmuş ve çok keyifli bir oyun olduğu için fazlasıyla ilgi görmüş, hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılmıştır.

 O tarihlerde çocuklara ve zihinsel özürlü insanlara, renkleri ve rakamları öğretmek amacı ile de kullanılmıştır. Teknoloji ilerledikçe sadece gerçek bir masa oyunu olmaktan çıkmış ve bilgisayarlarımıza hatta cep telefonlarımıza kadar girmiştir.

Online Okey oynama sistemi ile İnternet’in olduğu her yerden herkesle oynama imkânı da doğdu.  Gerçek bir masa oyunundaki gibi dörtlüyü kurmakla, taş dizmekle ve dağıtmakla uğraşmaya gerek kalmadan rahatlıkla istediğimiz zamanda oynayabileceğimiz bir fenomen oyun haline geldi.

 Güvenilir ve kaliteli bir sitede oynamakla da daha eğlenceli bir oyun sistemi olduğu hiç bir zaman göz ardı edilemez oldu. Sizde kaliteli bir sitede okey oyununun keyfini çıkarmak istiyorsanız Okey4.org denemelisiniz.

Okey Nasıl oynanır?

Okey oyununda toplam 106 taş bulunmaktadır. 1’den 13’e kadar dört renk vardır. Ve her rengin ikişer destesi vardır.

Örnek; Siyah 1’den 13’e kadar iki çift

2 Adet sahte okey denilen (Joker taşı) vardır. Bir Çiftte zar mevcuttur.

Herkese 14’er taş dağıtılır. Taşlar isteka adı verilen tahtaya dizilir. İlk oynayacak oyuncu ortadan bir taş çeker ve 15 taşı olur. Daha sonra sol tarafındaki arkadaşına atar oyun böyle devam eder. Sırası gelen kişi sağından ona atılmış olan taşı işine yararsa alabilir yâda ortadan taş çekebilir.

Sahte Okey Nedir?

Sahte okey gerçek okey ne ise her el onun yerine kullanılabilir.

Örnek; Okey kırmızı 7 sahte okeyde o el boyunca kırmızı 7 olarak kabul edilir.

Okey oyununu oynarken taşları dikkatle takip etmek gerekir. Tecrübe ve şansla beraber olduğu zaman oyun kazanılır. En yüksek puana sahip olmak için hemen okey oyna.

BİLGİLER
tarafından 13 Nisan 2014 - 21:33 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.581 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: