Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Sabah Kahvaltısı Nasıl Yapılmalı?
Sabah Kahvaltısı Nasıl Yapılmalı?

Saygı Değer Kullanıcılarımız ; Günün en önemli öğünü sabah kahvaltısıdır. Sabah kahvaltınızı asla ertelemeyiniz ve yapmamazlık yapmayınız, Çünkü sabah kahvaltısı yapmadığınızda gününüz hayli bir zor geçecektir, Yalnız Sabah kahvaltınızı güzel bir şekilde yapabilirseniz enerji dolu bir güne başlamış olursunuz.

Sabah Kahvaltısında Neler yenilebilir ?

Patetes Kızartması ; Parmak patates veya Yuvarlak patetes şeklinde kesip kızartarak yiyebilirsiniz,  Sabahlar için çok uygun bir kızartma türü bizce.

Menemen :  Dometes, Biber ve yumurta karıştırarak tan bir menemen yapabilirsiniz sabahları menemen’de oldukça tok tutacak bir yemektir.

Sucuklu Yumurta;  Sabahları bazılarımızın hiç vazgeçemez, Her sabah kahvaltısında bile yenilebiliyor yalnız dikkatli yenmesi gerekli bir yönden belirli bir yaşdan sonra sıkıntı verebiliyor.

Börek ; Kol böreği veya Su böreği vb. her sabah yenilebilir aslında zaman zaman işe geç kaldığımız zamanlarda bazı pastanelerdende alaraktan iş yerimizde yiyebiliyoruz.

Yağ ;  Her sabah 1 veya 2 dilim ekmenize yağ sürebilirsiniz, ve bu konuda sizlere Tereyağını öneririz, oldukça lezzetlidir.

Çeri Dometes ; Dometeslerin en lezzetlisi olduğunu düşünüyoruz heleki hormonsuz ise çok tatlı ve küçük olmasına rağmen çok fazla tüketilebiliyor ve oldukça sağlıklı bize göre

Çokomel ; Çoçuklarımızın ilk kahvaltıya oturduğunda hemen çokomel ile başlamak ister yalnız ondan önce diğer aparatif’lerden yemesi daha iyi olur çünkü tatlı olduğu için ister istemez iştah dan kesebilir.

Kaşar Peynir ve Beyaz Peynir ; Süt ürünlerinin sabah kahvaltısında tüketilmesi oldukça sağlıklı, ve vucudumuza en yarayan şeylerden birisi her sabah yenmesi gerek.

Süzme ve Petek Balı ; Her sabah bir kaç kaşık yenmesi veya ekmeğe sürülüp tüketilmesi oldukca iyidir.

Reçel ve Pekmez ; Her sabah sizlere reçel ve pekmez yemeyide öneririz, oldukça sağlıklıdır ve her sabah kalvaltısında pekmez yerseniz kan yapmakta ve size yararı çoktur.

Salatalık ve Badem ; Badem her sabah tuzlanarak yenilebilir 🙂 oldukca lezzetli olmaktadır.

Zeytin ; Yeşil veya Siyah zeytin her sabah çoğu vatandaşımız tarafından kesinlikle yenilir çünki sabah kahvaltısında olmazsa olmasıdır zeytin.

Salam ; Bir kaç parca yenilebilir.

İçeçekler ;  Her kahvaltıda Çay veya Meyve suyu, Sıkma Portal suyu, Süt içebilebilir, Eğer bir çoçuğunuz var ise Süt bizde onun için her sabah içilmelidir sağlıklı olabilmesi için, Aslında biz büyüklerde her sabah kahvaltısında içmeliyiz.

Köy Kahvaltısında Neler olur ?

Köy kahvaltısında Sucuklu Yumurta veya Menemen Aparatif olaraktan ise, Dometes, Peynir, Bal, Tereyağ, Salatalık, vb yiyecekler bulunur. oldukcada sağlıklıdır sizlere öneririz.

Sabah kahvaltılarında fazla ekmek yemeyerekten her yiyecekten yemeniz daha iyidir bizlerce.

Afiyet olsun.

 

 

 

BİLGİLER
tarafından 27 Nisan 2014 - 16:11 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 2.160 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: