Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Sağlıklı ve Hacimli Kirpikler Hayal Değil
Sağlıklı ve Hacimli Kirpikler Hayal Değil

Yeter ki; kirpiklerinizi besleyin, doğru maskara kullanın ve rimeli doğru bir teknikle sürün. İşte dönüp baktıran kirpiklerin sırrı;
Doğal yağlardan faydalanın

Saç ve cilt bakımında etkili sonuçlar veren doğal yağlar, kirpik bakımında da radikal sonuçlar yaratabiliyor. Özellikle Hint yağı. Hint yağı kullanımında dikkat edeceğiniz şey; yağın soğuk sıkım olması ve uygulamadan önce kirpiklerinizi temizlemeniz. Gece uykusundan önce ortalama 1 ay kirpiklerinize Hint yağı sürün ve sabah uyanınca temizleyin. Farkı göreceksiniz. Bunun için şeffaf ve boş bir rimel kutusunu kullanabilirsiniz. Dilerseniz badem yağı ile Hint yağını karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Kirpiklerin dökülmesini engelleyin

Bunun için ilk yapmanız gereken; uyku öncesi mutlaka makyajınızı derinlemesine temizlemek. Gözleriniz ve cildiniz için farklı temizleyici ürünler kullanmalısınız. Makyaj temizliği, kirpiklerinizin dökülmesini önlediği gibi, cildinizin de nefes almasını sağlar. Kirpik kıvırıcılar her ne kadar kirpiklerinizin görünümünü iyileştirse de sık kullanımlarda kirpiklerinizin kırılmasına ve dökülmesine neden olabilir. Bu sebeple kirpik kıvırıcılardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Masajla kirpiklerinizi sağlıklı hale getirin

Kirpik diplerinize masaj yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Tıpkı saç diplerinize yapılan masaj gibi. Göz kapaklarınıza nazikçe yapacağınız bir masaj, saçlarınızda olduğu gibi göz çevresinde de kan dolaşımını hızlandırır. Masaj, kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olacaktır. Dairesel haraketlerle kirpik diplerine ve göz kapağı çevresine masaj yapın, bastırmamaya özen gösterin.

İyi beslenme ihmal edilmemeli

Dengesiz ve yanlış beslenme kirpiklerinizi de olumsuz yönde etkiler. Kirpikler de bakışlar üzerinde belirleyici olduğundan sağlıksız beslenme ile yorgun bakışlara sahip olursunuz. Daha hacimli kirpikler için protein ve E vitamini yönünden zengin gıdalarla beslenin. Özellikle somon balığı ve yumurta beyazı protein yönünden zengindir ve mutlaka tüketilmelidir. Gün içerisinde 2 lt. su içmeyi de ihmal etmeyin.

Tabii ki en önemlisi maskara

Maskara satın almaya gittiğinizde çok çeşitli ürünlerle karşılaşırsınız. Kirpikleri uzatıcı, kıvrık göstereni, hacim vereni ve çok daha fazlası. Önemli olan sizin kirpiklerinizin neye ihtiyacı olduğudur. Kirpikleriniz seyrek mi, kısa mı, yoksa dökülüyor mu? Sorununuz ya da gözlerinizde ulaşmak istediğiniz görüntüyü belirledikten sonra maskara satın almanız çok daha kolay olacaktır.

BİLGİLER
tarafından 21 Mayıs 2016 - 14:03 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 312 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: