Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabiliriz?
Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabiliriz?

Biz evde her şeyi israf ederken ekmeğimizin ve  suyumuzun değerini bilmezken o masum, savunmasın hayvanlar sokaklarda aç susuz yaşıyor.Üstelik zalim insanların kurbanı olup öldürülüp işkence ediliyorlar.Bu olanlara artık bir dur demenin zamanı geldi de geçiyor.Ben ne yapabilirim ben Hayvanları Koruma Derneği’miyim deme uyan Türkiye.O hayvanların suçu ne her birinin dünyaya geliş amacı var hayvanlarımıza sahip çıkalım işte bunun sizinde yapabilecekleriniz var.

 

Evlerimizde hepimizin kullanmadığımız yada az kulladığımız vitamin, krem,antibiyotik gibi ilaçları en yakın sokak hayvanlarının korunması için kurulmuş olan barınaklara verelim, çöpe gitmesinden hiç bir işe yaramadan son kullanma tarihinin geçmesinden iyidir herhalde.

 

Eğer işiniz o hayvancıkları tedavi etmek için okuyup veterinerlik felan gibi mesleklerle görevli iseniz o yaralı hayvanları size getiren insanların kendileri bir araya getirip bin bir güçlükle buldukları paralarla o masum hayvanaları tedavi etmeliyiz.

 

Eğer köy ve belde gibi yerlerde kedi köpek gibi hayvanları aşılamak için bulunduğunuz yerde para toplayıp yada maddi durumu iyi olan kimselerden bu hayvanlar için onları aşılattırılması için biraz destek vermelerini rica edelim.Eğer bunu yapmazsak o hayvanlar hasta olacaklardır.

 

Evimizde her gün yemek pişmekte ekmek ve yemek artığı yada yemediğiniz şeyler onlar için o kadar önemli ki bunları onları daha önce gördüğünüz yerlere geceleri koyarsanız sabahları koyduğunuz yemeklerin yenmiş olduğunu göreceksiniz.

 

Eğer durumunuz iyi ben maddi destek yermek istiyorum o hayvanları korumak istiyorum diyorsanız bir hayvan barınağını arayıp yada paranızın nerelere gideceğini görmek istiyorsanız size en yakın barınağa giderek bağışta bulunun lütfen.

 

Okullar da çocuklarımıza hayvan,doğa sevgisinin önemi anlatabilirsiniz.

 

Evinize hayvan almayı yada hediye olarak bir hayvan hediye etmek istiyorsanız o kadar büyük paralar ödeyip alacağınız hayvanlar yerine  o barınaktaki yede sokaktaki hayvanlardan birini niye almayasınız ki.Hastaysa tedavi ettirmeye siniz ki emin olun sizi çok sevecektir.

 

Lütfen bunlara duyarsız kalmayalım o hayvanlarında yaşamaya hakkı var lütfen kendimiz tokken onları aç bırakmayalım….

BİLGİLER
tarafından 28 Nisan 2014 - 15:24 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 2.919 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: