Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde 82 kişi okey oynuyor.

Okey
Yağışlar Hakkında Son Durum!
Yağışlar Hakkında Son Durum!

Tüm Türkiye genelinde ortalama 1-2haftadır sürekli yağmurun hızla devam etmesi nedeniyle bazi il ve ilçelerde ciddi hasarlar meydana geldi, Peki yağışlar ne zamana kadar sürücek, Yağışlar barajları doldurdumu, son yağışlar.

Son Yağışlar barajları doldurdu mu ? Hepimizin merak ettiği konulardan birisi bulunmuş olduğumuz sene içerisinde kış mevsiminde çok fazla kar yağmaması sebebiyle hepimiz endişeliyiz. acaba bu sene susuzluk olur mu?, Acaba bu ileriki senelerde neler olacak?

Uzmanların tahminleri ve söylemiş oldukları bilgiye göre sunu söyleyebiliriz, Yağışların faydalı olması için  için yavaş ve uzun süreli yağış olmasını söylediler.

Peki Barajlar ne durumda ?

Büyük şehir İstanbul ilimiz’de yağışların artması herkese bir yandan umut verse-de barajların dolacağı konusunda yaz yağmurları tam tersini işaret ediyor.

Uzman Tuğba Evrim Maden’de bu yağışların aldatıcı olduğunu ve bu yağışların çok fazla bir fark yaratmayacağını söylerken bizim için en önemlisi kar  yağışıydı, kar yağışı en önemlisi olurdu o zaman barajlar’da dolum daha etkili olabileceğini ve bu yağışların çok fazla bir katkısı olmayacağını söyledi.

Git Gide Düşüyor !

27 Mayıs’da yüzde üzerinden 27.7 barajlarda olan doluluk oranı Haziran itibariyle 26.62 yüzdesine düşmüş durumda.

Geçtiğimiz yıllar’da durum nasıldı ?

2013 Haziran  ayında İstanbul’daki barajlardaki doluluk oranı 84.96 2012 yılında ise bu durum 89.56 idi.

Arada ortalama 5’lik bir oran kayıp söz konusu.

03.06.2014 tarihinde yayınlanan bir haber’de ise Şuanda İstanbul’daki barajlarda  231 milyon 235 bin metreküp su var geçtiğimiz hafta ise oran 241 milyon 222 bin metreküptü.

Bu durum biraz’da yaz aylarında su kullanımı ve tüketimi daha çok olduğu için bu yüzdende biraz etkilenme durumu söz konusu olabilir tabi tüm detayları uzmanlar bilebilir.

Aynı zamanda ;

Zonguldak istikametine giden yollar’da şeritlerin bazıları yağış nedeniyle zarar görmesinden dolayı kullanılamaz konuma geldi,  İki Tarafı dağlarla çevrili olan asfalt yolda sürücüler zorluklar yaşamaya devam ediyor aynı zamanda Şehir içi ve şehir dışı yollarda ciddi  yol bozuklukları dikkatlerden kaçınılmadı.

İşte O anlar ;

 

İÇME SUYU KAYNAKLARIMIZA GELEN SU MİKTARİ  RAPORLARI

icme suyu

 

MELEN VE YEŞİLÇAY REGÜLATÖRLERİNDEN ALINAN SU MİKTARLARI

melen ve yeşilçay

 

BARAJLARDAKİ MEVCUT SU MİKTARI

barajlar

 

Barajlar inşallah en kısa sürede tüm su tüketimi karşılayabilecek bi konum içerisinde olur.

Herkese iyi hafta sonları dileriz.

BİLGİLER
tarafından 07 Haziran 2014 - 03:52 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 830 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: