Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Ev Alma Komşu Al
Ev Alma Komşu Al

Bir ev alırken en önemli şeylerden biride acaba komşularım nasıl diye düşünür insanlar.Boşuna dememiş atalarımız ev alma komşu al diye.Bizce komşun iyiyse o ev daha güzel gelir gözünüze.

Bir yere giderken acaba evime hırsız mı girdi diye düşünmezsiniz komşunuz iyiyse çünkü bilirdiniz ki en ufak bir tıkırtıda ya size haber verir yada kendisi müdahale eder dimi ama.Evinizde eğer bir şey(mesela çay,şeker vb.) kalmadıysa o güler yüzlü komşularınızdan isteyebilirsiniz bilirsiniz ki seve seve verecektir.

Komşuluk ilişkilerinizi ne kadar iyi tutarsanız o ev de oturmaktan daha çok keyif alacaksınız.Canınız sıkıldığında gideceğiniz beraber çay,kahve gibi içecekleri tek içmektense komşunla beraber sohbet muhabbet ederek çayınızı,kahvenizi içmekten keyif alabilirsiniz.

Hasta oldunuz size ilk yetişecek kişi komşunuzdur.İlk o koşacaktır yardıma eğer kötü bir komşunuz olsaydı bırak yardım etmeyi ne oldu bile demezdi belki. Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah.

Atalarımız bir söz daha etmişler komşuda pişen bize de düşer diye komşunuzda bir kap yemek veya tatlı olduğunda kokmuştur diye muhakkak size de getirip ikram edecektir.Çünkü biz atalarımızdan böyle gördük Türk milleti olarak hap misafirperver hep eli açık insanlarızdır.

Evimizi alırken muhakkak komşularımızı iyi tanıyalım öyle bir devire geldik ki kimseye güvenemez hale geldik bunun için komşu seçimlerimize yada eğer siz sonradan geldiyseniz komşularınızı iyi tanıyınız .Unutmayın atalarımızın dediği gibi ev alma komşu al.

 

BİLGİLER
tarafından 07 Mayıs 2014 - 01:37 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.464 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: