Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Evinize En Uygun Çiçeği Seçin.
Evinize En Uygun Çiçeği Seçin.

Evlerimizi güzelleştiren gerek yapay gerekse canlı çeşitleriyle bize görsel şölen sunan çiçekler de tıpkı insanlar gibi bakıma muhtaç bitkilerdir.İşte evlerinize en uygun çiçekler hakkında size bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

ORKİDE

Belkide bakımı zor olan ama en güzel bitkilerden bir tanesidir orkide.O güzel çiçekleri solmasın diye insan neler yapmaz ki.Orkidenizi iki günde bir sulu dolu bir kaba sokup çıkararak sulayınız.Fazla sulayıp bu hem güzel hem pahalı çiçeğinizi soldurmayın.

KAKTÜS

Bakımı en kolay bitkilerdendir.Biraz su vererek ve güneş ışığı alacak bir camın kenarına koyarsanız bahar geldiğinde size güzel çiçekleri ile cevap verecektir.

 BEGONYA

Genelikle dış mekanlarda ve balkonlarda kullanılan bir bitki olsa da evde de yetiştirilebilinir ve o kadar güzel çiçek verir ki evlerde diğer bitkilerle bütünlük kazanır. Yağlı ve çilli olmak üzere iki çeşiti vardır.

MENEKŞE

Direk değilde perde arkalarından alınan ışıklar yeterlidir bu çiçek türüne az suyla belkide yıl boyu çiçekli görebilirsiniz.

SARDUNYA

Bakımı kolay bir çiçektir.Kış aylarında pencerelerde o kadar güzel çiçek verir ki yaz aylarında ise balkonlarınızı renklendirecek tir.

KALANŞO

Yazın balkonlalarınıza taşıyabilirsiniz.Eğer ben uğraşamam sürekli sulayamam diyorsanız bu bitki türü tam size göredir.

KÜPE ÇİÇEĞİ

Yaz günleri de çiçeğinize balkonda bakmanız havaya ihtiyacı olduğu için çiçeğinize çok iyi gelecektir.Kış aylarında ise biraz aydınlık bir ortama almanızda fayda vardır.

AÇELYA

Yaz geldiğinde hafif karanlık ortamda durmasında fayda vardır.Yaz günü güneş ışığına maruz kalırsa çiçeğiniz solabilir.

CAM GÜZELİ

Eğer evinizin dışından baktığınızda çiçekli güzel bir cam görmek isterseniz bu çiçek tam size göredir.

Bazı çiçekler hakkında size bilgi vermeye çalıştım.Çiçekler eşinize değer verdiğinizin en basit yoludur hadi ne duruyordunuz beyler en güzel çiçekle eşinizi niye sevindirmeye siniz ki.

BİLGİLER
tarafından 28 Nisan 2014 - 23:53 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 2.432 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: