Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Limonun Faydaları
Limonun Faydaları

Kimileri ekşi diye yemez limonu, kimilerinin de vazgeçilmezi,salataların ayrılmazı,balık yerken aranan tat peki sadece bu işlere mi yarar limon; hayır tabi ki de C vitamini kaynağı olan yüce Allah’ın bu bize bahşettiği o sağlık dolu yiyeceği gelin hep beraber nelere yarıyormuş öğrenelim.

Düştünüz vücudunuz da yara oluştu bildiğiniz üzere bazılarının yaraları geç iyileşir bu da c vitamini eksikliğinden meydana gelmektedir işte bu geç iyileşen yaraların çabuk iyileşmesi için limon yemeniz önerilir.

Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak limon yemek ve suyunu içen kimseler de börek taşı oluşumu limon önlüyormuş.

Dişler için limonun içindeki asit çok önemlidir.Dişlerinizin beyazlaşmasını engelleyen ve çürümesine sebep olan bakterileri dişlerden temizlenmesine neden olur limon böylece daha sağlıklı dişleriniz olabilir. ama unutmayın ki her şeyin azı karar çoğu zarardır limon da bulunan asit fazlaya kaçtığınız da dişlerinize zarar verebilir dozunda kullanın abartmayın lütfen.

Limon suyunu  genç kızlar genellikle açıcı görevi yapsın diye saçlarında kullanırlar.Saç rengini açmanın yanında saçınıza başka faydaları da vardır limonun anti bakteriyel özelliği sayesin de saç dibiniz de oluşmuş bazı hastalıklara da iyi geldiği söylenmektedir.Kepek oluşumunu önlediğini  ve aynı zaman da biraz şampuanınıza eklediğiniz de saç renginizi parlatır ve jöle gibi katkı maddelerinizi saçlarınızdan temizler.Ama dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.Saç derinizi ve saçlarınızı fazla kullandığınız takdirde kurutabilecek özelliğe sahiptir.Bir de saçınızın açılmasını istemiyor iseniz limon suyunu kullandıktan sonra güneşe çıkmamanızı öneririz.

Eğer sindirim sorunu yaşıyorum diyorsanız limonu kullanın limon mide de üretilen asidi arttırarak sindiriminizi kolaylaştıracaktır.Aynı zaman da karaciğer üretilen safranın miktarını da artırıp yağların sindirilmesine yardımcı olur.

Limon suyunu cildinize faydaları vardır ancak ilk önce uyaralım tıpkı saçta olduğu gibi kullandıktan sonra güneşe çıkmamaya özen gösterin.Cildiniz deki sivilce sonucu oluşan leke sorununa,cildinize parlaklık vermesine,yağlı ciltlerdeki fazla yağı almasına,ölü derilerin temizlenmesine sağlamaktadır limon.

Daha bir çok faydası olan limonu evlerinizden eksik etmeyin bizce daha o kadar çok faydası var ki yazmakla bitmez biz size başlıca faydalarını yazdık umarım işinize yarar sağlıkla kalın…

 

BİLGİLER
tarafından 19 Mayıs 2014 - 20:45 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.064 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: