Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Mutlu Olmak İstiyorsanız Kendinize Zaman Ayırın!
Mutlu Olmak İstiyorsanız Kendinize Zaman Ayırın!
Hepimiz çoğu zaman hayatımızdan şikayet ederiz. Mutluluğun formülünü ararız. Ama adeta mutsuz olmak için çabalarız. Peki hiç düşündünüz mü mutlu olmak için ne yaptınız?
Mesela kendinize ne kadar zaman ayırıyorsunuz?
Kabul ediyorum hepimizin hayatı yoğun tempolu! Ama kendimiz için hiç mi zamanımız yok. Birazda kendimizi mutlu etmeliyiz. Şımarmak bizimde hakkımız.
Eğer mutlu olmak istiyorsanız ilk olarak pozitif olmaya çalışın ve hayattan zevk alın. Sevdiğiniz şeyleri yapın. Özgürlüğünüzü başkaları ne der? diye kısıtlamayın. Ne hissediyorsanız korkmadan onu yaşayın. Sosyalleşin arkadaşlar edinin. Onlarla vakit geçirin. Mesela bir kafe de oturun çay için sohbet edin. Yada ailenizle sinemaya gidin yemek yeğin. Sadece başkalarına güzel görünmek için güzel giyinip makyaj yapmayın. Bir sabahta kendiniz için hazırlanın, süslenin. Ruhunuzu dinlendirmek için sabahları yeşil bir alanda yalnız yürüyüşler yapın. Müzik dinleyin, sosyal faaliyetlere katılın, kendinize güvenin. Mutlu olmak için çabalayın.  Her şeyin olumsuzunu düşünmekten vazgeçin. Tabi ki hayatın acıları, zor zamanları var. Ama o zamanlar yaşayın sadece mutsuzluğu. Mutsuz olmak için bahane aramayın. Her şeyi zamanında yaşayın sağlığınızın ve gençliğinizin kıymetini bilin. Bilin ki mutlu olabilin. Sevdiklerinizle zaman geçirin. Her kötü olanda yaşama sevincinizi kaybetmeyin, kendinize bir ders çıkarın o olaydan ve mutlu olmak için bir daha tekrarlanmasını önleyin. Mutlu olmayı isteyin ve mutlu olmak için çabalayın.

 

BİLGİLER
tarafından 21 Nisan 2014 - 18:17 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 926 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: