Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Özgüveninizi Tekrar Kazanmanın Yolu!
Özgüveninizi Tekrar Kazanmanın Yolu!
Özgüvene sahip olmak çok önemlidir. Özgüven kendimizle, becerilerimizle ve yeteneklerimizle oluşan olumlu bir duygudur. Özgüvenle başaramayacağımız işler yoktur. Önümüze çıkan ütün engelleri Özgüven ve başarma isteğiyle rahatlıkla tamamlarız. Özgüven bize hayata karşı olumlu ve yapımcı olmamızı sağlar. Size inanan ve destekleyen insanlarla birlikte olmak size özgüveninizi kazandırır ve kendinize olan güveniniz artar. Başarılı olduğunuz ve kendinizi iyi hissettiğiniz aktivitelerde yer almak sizi olumlu etkiler ve kendinize başarabildiğinizi kanıtlamış olursunuz. Buda kendinize olan saygınızı ve özgüveninizi artırır.
Kendi hakkınızda her zaman olumlu düşünün ve kendinize inanın. Bazı durumlarda hayır demeyi bilmek lazım. İstemediğiniz bir şeyi kabul etmek sizi mutsuz edecektir. Hayır diyebiliyorsanız kendinize olan özgüveninizi ortaya koymuş olursunuz. Pozitif düşünmek ve başarmış olduğunuz şeyleri hatırlamak size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Kendinize duyduğunuz özgüvene kavuşacaksınız. Kendinize güvenin ve gerçekçi hedefler koyun. Bu hedefleri başardığınızda başarabileceğinize inancınız artacaktır ve özgüvenle yeni hedefler koyabileceksiniz. Hayatımızda her zaman başarılar olmayacaktır tabi ki.
Bu yüzden kendinize olan inancınızı ve güveninizi kaybetmeyin. Bazen bize başarısızlıkta birşeyler öğretir. Bunlardan ders alarak yolunuzda çıkabilecek engelleri önleyebilir ve karşılaştığınızda daha kolay aşabilirsiniz bu sorunları. Olumsuz olaylardan ve durumlardan çok etkilenmeden bir ders çıkararak yolunuza devam etmeniz gerektiğini öğrenmek en iyisidir. Bu şekilde her zaman başarılı olursunuz. Kendinize olan özgüveni hiç bir zaman kaybetmeyin. Hedeflerinize ulaşmak için her zaman ihtiyacınız olacak.

 

BİLGİLER
tarafından 19 Nisan 2014 - 00:14 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 854 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: