Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Uykusuzluğa İyi Gelen Bitki Çayları
Uykusuzluğa İyi Gelen Bitki Çayları
Birçok insan yoğun ve stresli hayatından dolayı uyku problemi çekmekte. Düzensiz uyku hem fiziksel hemde ruhsal sorun olmaktadır. Baş ağrısı yapar, yorgunluk hissi verir, sinir sistemini etkiler ve psikolojikmen huzursuzluk, mutsuzluk verir. İlaç kullanmak zamanla bağışıklık yapacak ve bir süre sonra etki etmeyecek. Ayrıca biliyoruz ki uyku ilaçları çok ağırdır. İnsanı aşırı şekilde yorar ve normal yaşantısını sürdürmesini engeller. Bu yüzden çok ciddi bir uyku problemi yaşamıyorsanız doğal bitkiler ile bu sorunu ortadan kaldırmanızı tavsiye ederiz. Bu bitkisel çaylar sinir kaslarınızı yumuşatacak ve sakinleştirici özellikleri ile size uyku düzeninizi normale çevirecek faydada olacaktır.
-Çarkıfelek çayı: Bu bitki çayı çok uzun zamandır bilinmektedir. Çok eski yıllarda Aztekler tarafından da kullanılmıştır. İçinde bulundurduğu (pasiflora,enkarne) sedatif ve analijezik yani harmin bileşeni sayesinde mutluluk ve iyi hissetmeyi sağlayacak özelliktedir. Bu sayede yatarken sizin iyi hissetmenizi sağlayacak ve beyninizi yoran uyumanızı zorlaştıran kötü düşüncelerin etkisini azaltacaktır.
-Papatya çayı: Ülkemizde uykusuzluk sorunu için en çok kullanılan bitki çayıdır. Hazmı kolaylaştırır, antiseptik özellikte olduğu için ağrı kesici özelliği ile rahat bir uykuya dalmanızı kolaylaştırır.
-Şerbetçiotu çayı: İçinde bulundurduğu bileşenler sayesinde rahatlatıcı ve uyku getirici özelliğe sahiptir. Hazımsızlığı giderir, huzursuzluğu yok eder ve rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olur.
Bu bitki çayları yatmadan yaklaşık bir saat önce içilirse çok kolay etki eder ve rahatça uyumanızı sağlar.
BİLGİLER
tarafından 23 Nisan 2014 - 20:03 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.189 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: