Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Gribe İyi Gelen Doğal Bitki Çayları
Gribe İyi Gelen Doğal Bitki Çayları
Sık sık yaşadığımız hastalıklardan biride griptir. Gribe neden olan faktörler ise mevsim değişikliği, çevresel faktörler ve bulaşıcı olmasıdır. Peki bu hastalığı ilaç kullanmadan nasıl doğal bir yöntemle atlatabiliriz!
Grip için şifalı bitkiler ve faydaları;
Ihlamur: Grip denince akla ilk gelen doğal tedavi yönteminde ıhlamur kullanılır. Ihlamur içinde bulundurduğu bileşenlerde (flavoint) yani iltihap giderici ve ağrı kesici özelliği olmasıdır. Ayrıca içinde bulundurduğu bazı bileşenlerinde(müsilaj) yani tahriş giderici ve boğazı yumuşatma özelliği olduğu bilinmektedir.
Adaçayı: Adaçayı içinde bulundurduğu uçucu bileşenler sayesinde ağızda ve boğazda oluşan  iltihaba kaynatılmadan gargara şeklinde kullanıldığı sürece iyi geldiği bilinmektedir.
Zencefil: Zencefil grip ve soğuk algınlığında olan iltihabı, içinde bulundurduğu bazı (gingerol, şogaol) bileşenler sayesinde giderdiği biliniyor.
Karanfil: Karanfil içinde bulundurduğu uçucu bileşenler sayesinde ağız ve boğaz enfeksiyonlarında ağrı kesici ve iltihap dağıtıcı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda diş ağrılarına ve ağız kokularına da etkilidir.
Nane Limon: Nane Limon içinde bulundurduğu bileşenler sayesinde boğazı yumuşatır, burun tıkanıklığını giderir, nefesi açar. Antibiyotik etkisine sahiptir.
Gribin kolayca atlatılmasına yardımcı olur ve vücudun direncini artırır.
Gribin ilk aşamasında bu doğal bitkilerle hastalığınızı tedavi edebilir ve kimyasal ilaçlar kullanmaktan kurtulabilirsiniz. Tamamen doğal bir tedavi olması çok önemlidir. Hiç bir zararı olmaz ve bağışıklık yapmaz. Hastalığınızın derecesi çok şiddetlenmeden bu bitkileri kullanarak doğal bir grip tedavisi ile kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz.
BİLGİLER
tarafından 21 Nisan 2014 - 02:23 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 912 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: