Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde 82 kişi okey oynuyor.

Okey
Muhteşem Yüzyıl Finale Yaklaşıyor!
Muhteşem Yüzyıl Finale Yaklaşıyor!

Türkiyenin En Çok izlenilen Dizilerinden birisi olan Muhteşem yüzyıl yakın zamanda final yapacak, Muhteşem yüzyıl final bölümü, Muhteşem yüzyıl final ne zaman, hepsi hakkında detaylar;

 

Muhteşem Yüzyıl Dizisi haftaya final yapacağını açıkladı, Haftaya final var diyebiliriz.

Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Neler yaşanmıştı bir hatırlayalım.

Şehzade Beyazıt Asi Şehzade olarak adlandırıldığından buyana kendisi çok zorlu günler geçirmeye devam ediyor, En son Rüstem’in ihanetine uğrayan Beyazıt ordusunu arkasına alarak kuşanarak kardeşi Şehzade Selim’e karşı bir savaş verdi, Şehzade selim’in ordusu Beyazıt’ın ordusundan daha kalabalık ve daha deneyimliydi. Şahzade Beyazıt’ın ordusu ise çoğunluk paralı asker gibi diyebiliriz.

Yalnız ona itimat eden bir çok asker söz konusuydu, kendisi savaşda bir çok asker kaybı verirken kendisi savaş meydanına yürüdü kendisi kılıçıyla savaşmaya başlamış ve en son Şehzade selim’e kadar yaklaşan beyazıt son anda  Ok ile vuruldu ve Selim tarafından gönderilen askerler o anda beyazıt can çekişirken üstüne yürüdüler ve öldürmek için çaba sarf ettiler yalnız Beyazıt’ın askerleri kendi şehzadesini ve geleceğin padişah’ı olarak gördükleri için hemen o anda kurtardılar ve kendisi 1 gün boyunca tedavi edildi ve ayağa kalkdı yalnız bu durum’da Selim tekrar Beyazıtın üstüne geleceğini düşündüğü için Beyazıt’ın üzerine üzerine yürümeye başladı.

Selim’in askerlerinin Beyazıt’ın bulunduğu bölgeye geleceğini duyan Beyazıt ve yanındaki kişiler buradan kaçması gerektiğini istedi, ve sınırları farkında olmadan geçen Beyazıt kendine doğru gelen şah tahmasb’ın askerleriyle karşı karşıya geldi.

Kendisi onların topraklarında olduklarının farkına varamadığını ve hemen ayrılacağını söz etti yalnız, askerleri şah tahmasb’ın kendisinin gönderdiğini söylediler ve  şah tahmasb’ın Beyazıt’ı ağırlamak istediklerini söylediler, Kanuni Sultan Süleyman’ın en büyük düşmanı olan kişiye Beyazıt başka çaresi kalmadığı için sığınmak zorunda kaldı.

ve Bir süre Hükümdar Kanuni Sultan Süleyman ile kardeşi sayesinde mektuplaştı ve Kanuni Evladını oradan kurtarabilmek için şah tahmasb ile bir pazarlık haline girdiler, ve en son anlaştılar yalnız Selim Kanunin iki altı katı altın vereceğini elçileriyle iletti ve kendisi kabul etti.

Beyazıt’ın son durum nedir ? ve Muhteşem yüzyıl son bölümünde neler yaşancak, Bunları izleyerek göreceğiz yalnız final yakın diyebiliriz.

BİLGİLER
tarafından 05 Haziran 2014 - 21:52 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.621 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: