Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Saçlarınızı Yıpranmaktan Nasıl koruyabilirsiniz?
Saçlarınızı Yıpranmaktan Nasıl koruyabilirsiniz?

Biz kadınlar her zaman her şeyimizle güzel olmak isteriz. Makyajımızın, kıyafetlerimizin, aksesuarlarımızın ve saçımızın en güzel halde görünmesini isteriz. Bu yüzden saçlarımız sürekli kimyasal boyalara ve ısı ile çalışan işlemlere maruz kalıyor. Peki saçlarımızı korumak için ne yapmalıyız?
Saçlarımızı kuruturken makinayı en yüksek ısı seviyesine saçlarımızın yıpranmasına başlıca nedenlerden birisi. Hepimiz daha kısa sürede kuruması için bu hatayı yapıyoruz mutlaka. Ama doğru olan olabildiğince düşük seviyede saçımızı kurutmaktır.

Kuaföre gitmek yerine saçlarınızı evde şekillendiriyor iseniz. Bu işlemleri bir gün ara ile yapmaya özen gösterin. Şampuanınızı ve saç kremlerinizi sık sık değiştirmeyin. Mutlaka saçlarınıza uygun serum ya da bakım ürünleri kullanın. En azından haftada 1-2 defa kullandığınız bu ürünler saçlarınızı güçlenmesini sağlar ve hassasiyetini azaltır. Saçlarınıza soğuk su cilde iyi geldiği gibi iyi gelir. Çabuk yağlanmasını önler ve saçlarınızı canlandırır. Şampuanı uyguladıktan sonra saçlarınızı soğuk suyla durulamayı tercih edin.

Saçlarınız ne kadar uzunsa saç diplerinizin de onları beslemesi o kadar zordur. İyi beslenemeyen saçlar kırılır, cansızlaşır ve uzamayı bırakır. Bu yüzden 2 ayda bir saçlarınızın uçlarından kırıklarını aldırmaya özen gösterin. İşlem gören saçların yıpranmasını engellemek için ısı koruyucu saç spreyleri kullanmaya özen gösterin. Bu spreyler saçınızın en az seviyede zarar görmesi için çok etkilidir. Saçlarınızı yatmadan önce mutlaka tarayın. Bu olay kan dolaşımını hızlandıracaktır. Buda uzamasına yardımcı olacaktır.

BİLGİLER
tarafından 19 Nisan 2014 - 16:03 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 712 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: