Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde 82 kişi okey oynuyor.

Okey
Sosyal Ağlarda Bunlara Dikkat!
Sosyal Ağlarda Bunlara Dikkat!

Sosyal Ağlarda nelere dikkat edilmelidir, Twitter veya Facebook şifre güvenliği, Sosyal Ağ güvenlikleri hakkında sizlere bazı bilgiler topladık bunları sizlerle paylaşalım.

Sosyal Ağlarda Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

1 – En başta öncelikli gelen şifre güvenliğinizdir. Güvenli görmediğiniz masa üstü bilgisayar, laptop, veya akıllı telefonlarda güvenmiyor iseniz kesinlikle şifrenizi girmeyiniz, Eğer güvenli bir ortamda iseniz şifrenizi rahatlıkla girebilirsiniz yalnız şuna da bir yönden dikkat etmelisiniz. 3. şahısların şifrenizi görmesini istemiyor iseniz gizli olarak girebilirsiniz ve bilgisayarınıza, tablet veya akıllı telefonunuza güvenmediğiniz programları kesinlikle kurmayın bu tür kötü amaçlı yazılımlar mevcuttur bu sayede şifrenizi ele geçirebilirler ve sizin hesabınızda işlem yapabilirler buna dikkat etmelisiniz.

2 – Tanımadığınız veya şüpheli görmüş olduğunuz reklamlara kesinlikle tıklamayınız. Facebook’da yayınlanan sponsor reklamlar ise Facebook ekibi tarafından kontrol edilerek yayınlanmaktadır yalnız yinede sizin bunlara dikkat etmenizi öneririz. Ayrıca bazen Bazı arkadaşlarınızın hesabına erişim sağlayarak profilinde reklamlar yayınlıyorlar sizi kandırmak amaçlı reklamlara farklı farklı maddeler yazabilirler bunlara kesinlikle kanmayınız ve inanmayınız bu tür yapılan işlemler sizin hesap şifrenize ulaşmak için yapılır.

3 – Facebook üzerinde uygulama kullanıyor iseniz uygulamanın son derece güvenli olduğundan emin olmalısınız, Veya şu tür durum olabilir bazı siteler artık üyelik kaydı yerine facebook’dan giriş sistemi yapmış durumdalar Eğer o site güvenli ise giriş yapabilirsiniz yalnız eğer güvenli bulmuyor iseniz kesinlikle girmeyiniz çünkü sizin kişisel bilgilerinizi görebilmektedirler.

Biz 3 maddede Sosyal Ağlarda dikkat edilmesi gereken kuralları sizler için hazırladık, Sosyal ağlarda bunlara dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Şimdiden iyi twitler ve paylaşımlar 🙂

BİLGİLER
tarafından 12 Mayıs 2014 - 20:00 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.030 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: