Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde 82 kişi okey oynuyor.

Okey
Trabzonda Gezilecek Yerler ve Mekanlar Haritası
Trabzonda Gezilecek Yerler ve Mekanlar  Haritası

Karadeniz denildiği zaman ilk akla gelen isim ünlü ilimiz Trabzondur, Trabzon’da gezilecek yerler ve mekanlar hakkında tüm detaylar ve resimler.

Karadeniz’e bağlı olan en güzel illerimizden birisi olan Trabzon ilimizi biraz tanıyalım ve nereleri gezebiliriz hemen sizlere bu konuda bilgiler verelim.

Trabzon Doğu Karadeniz kısmında kalmakta ve gezi olarak gitmek istediğiniz bir yer var ise eğer Trabzon ilini kesinlikle tercih etmenizi öneririz, Trabzon Karadeniz’in incisidir.

31 Aralık 2010 tarihinde yapılan nüfus ölçümüne göre Trabzon’da ortalama 763.714 yerli vatandaşı bulunmaktadır ve her yıl binlerce turist Trabzon ilimizi tanımak için akın ediyor.

Trabzon Gezilecek Yerler ve Mekanlar; 

1 – Trabzon Kalesi ; – Şehir merkezinde bulunmakta ve geçmişten günümüze kadar korunmakta olan Trabzon kalesi şehrin Deniz kenarlarından şehrin arkasındaki tepelere kadar uzanan kaledir en büyük kalesi gibi diyebiliriz.

2 – Sümela Manastırı ; Dünyaca ünlü olmuş olan  Sümela Manastırı Trabzon ve Orta Karadeniz’in en görkemli yapısına sahiptir.

Sümela Manastırı’da Nasıl Gidilir ?

Trabzon Maçka ilçesinde Altın dere Köyünde Karadağ’ın eteklerindedir.

3 – Trabzon Müzeleri ; Trabzon ilimizin tarihini merak edenler ve bilgi sahibi olmak isteyenler için Trabzon’daki müzeleri keyifle gezebilirler.

Gezilebilecek  Müzeler ;

Trabzon Müzesi

Trabzon Ayasofya Müzesi

Cevdet Sunay Müzesi

Geleneksel Yaşam Sergisi

Atatürk Köşkü

4 – Trabzon Yaylaları ; En çokta tercih edilme amaçlarından birisi Trabzon yaylalarıdır doğal hava ve yeşillik fazlasıyla sizlerdeki negatif enerjiyi alarak yerine pozitif enerji vermektedir, Trabzon iline gidiyorsanız kesinlikle Trabzon yaylalarına çıkmalısınız emin olun ki oradan geri dönmek bile istemeyeceksiniz.

Bazı Trabzon Yaylaları Resimleri ;

Trabzon ilimizin her köşesi her attığınız adım bir hazine gibidir diyebiliriz, Her ilçesinde ve her bölgesinde ayrı bir güzellik bulunan Karadeniz’in incisi Trabzon ilimizi kesinlikle gezmenizi tavsiye ederiz, Trabzon için gezi turlarda düzenlenmektedir. Eğer Trabzon’da bir yakınınız yok ise gezmek amaçlı turları kullanabilirsiniz onlar sizlere Trabzon’un her bölgesini gezdirebiliyorlar.

Yazmış olduklarımız haricinde Trabzon’da gezebileceğiniz yerler şunlarda olabilir.

 – Çal Mağarası ( Dünya’nın en uzun mağaralar arasında 2. sırada yer almaktadır ve içerisinden küçük bir dere akmaktadır. Çayırbağı Beldesine giden stabilize yolunda 1.km’sinden Kulaklık deresi üzerinde bulunmaktadır.

– Sera Gölü ( Trabzon’un ilçesi Akçaabat’da bulunmaktadır.)

– Altındere Vadisi; (Trabzonun güneyinde yer alır ve Maçka ilçesine yakındır. nerede ise bulutların üzerinde yer alan harika Sümela Manastırı’da burada bulunmaktadır.)

– Trabzon Maçka (Maçka ilçesi Trabzon’a bağlıdır ve Gümüşhane kara yolu üzerinde ve Trabzon iline 29 Km uzaklıkta yer almakta ve gezilecek liste içerisinde kesinlikle yer almalıdır.)

–  Akçaabat ( Trabzon ilinin 13 km batısında yer almakta olan ilçesi Trabzon ilinin nüfusuyla en büyük ilçelerinden birisidir, Köftesi ve horonuyla fazlasıyla meşhur bir ilçedir.

– Çaykara ( Turistlerin en çok tercih etmiş olduğu ve gezilecek yerler arasında kesinlikle yer alması gerekiyor kesinlikle Çay kara ziyaret edip görmelisiniz, Taş kıran ve Uzun göl burada bulunmaktadır.

 

Trabzon Resimleri

 

 

BİLGİLER
tarafından 24 Haziran 2014 - 20:57 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 5.571 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: