Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde 82 kişi okey oynuyor.

Okey
Türk Filmleri Top 10
Türk Filmleri Top 10

Bizler Türk insanı olarak tan eskiye dönük Türk filmlerini fazlasıyla çoğu kez izleriz, Belki bazı izlediğimiz örneğin Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo,  Neşeli Günler, Selvi Boylum Al Yazmalım  gibi bir çok başarılı çalışmaları defalarca kez yüzlerce kez izlemişizdir.

Bizler En çok tutulan en çok izlenilen Eski Türk filmlerinden bir liste yaptık bunları sizlerle paylaşalım.

1 – Hababam Sınıfı Serisi ; Bir çoğunda yönetmen koltuğunda Kartal Tibetin oturmuş olduğu filmler yapılmıştır örneğin; Hababam Sınıfı Tatilde, Hababam Sınıfı Sınıf da kaldı, Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor, Hababam Sınıfı uyanıyor oldukça rekor kıracak kadar izlenilen ve her izlendiğinde ilk kez izleniyor gibi keyif veren bir seridir Hababam sınıfı. Oyuncular olaraktan ise Ünlü Oyuncu Kemal Sunal, Tarık Akan, Halit Akçatepe, Münir Özkul, Adile Naşit gibi birbirinden yetenekli oyuncular Hababam Sınıfı serisinde yer almışlardır.

2 – Neşeli Günler ; 1978 Yapım yılı olan ve Oyunculuğunda Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Oya Aydoğan, Mürvet Sim, Ayşen Gruda, Ahmet Sezerel, İhsan Yüce, Ali Suriri, Gülşen Gürsoy gibi bir çok başarılı oyuncunun rol almış almıştır Senaryasonu Sadık Şendil’in yazmış olduğu Neşeli günler filminin yönetmeninde Orhan Aksoy’dur.

3 – Tosun Paşa ; Yapım Yılı 1 Şubat 1976 olan Tosun paşa Filmi Ahmet Tosun Paşa’dan esinlenilmiştir, Yönetmeni ise Kartal Tibetin olmuş olduğu filmde Kemal Sunal, Adile Naşit, Şener Şen, Ayşen Gruda, Müjde Ar, Sıtkı Akçatepe, Zihni Göktay, Tuncay Gürel, Ergin Orbey gibi birbirinden farklı, yetenekli ve ünlü oyuncular yer almıştır.

– Film Konusunda Hakkında ; Tosun Paşa Filmi Telli oğulları ve Sefer Oğulları arasında çıkan bir anlaşmazlıktır, Bu anlaşmazlık ise var olan yeşil vadidir, Yeşil vadiyi almak için iki aile arasında kıyasaya bir mücadele yaşanmaktadır.

4 – Selvi Boylum Al Yazmalım ; Baş rollerinde Kadir inanır ve Türkan Şoray gibi ünlü oyuncuların bulunmuş olduğu Selvi Boylum Al yazmalım filmin yönetmeni Atıf yılmazdır ve yapım yılı 11 Kasım 1977 ve 11 Kasım 1978 yılında yayına sunulmuştur ve Türk sinemasının en iddaalı ve en başarılı filmlerinden birt anesi diyebiliriz.

– Film Konusu Hakkında ise bir aşk hikayesi diyebiliriz Başrol oyuncuları Kadir inanır ve Türkan Şoray’ın paylaşmış olduğu filmde ikisi arasında geçen zorlu aşk hikayesi. İzlemeyenler varsa veya tekrardan bu tür şeyleri hatırlamak isteyenler olursa filmi herkesin izlemenizi öneririz.

5 – Keloğan Serisi ; Rüştü Asyalının baş rollerinde oynamış olduğu Keloğlan filminde kendisi yoksul bir aile çocuğudur. Bir çok filminde ise  Annesi ve bicirik (Aydın Babaoğlu) rol almaktadır.

Bir Serisinde ise Kendisi Padişah kızı Cankız’a aşık olur, Cankız çok hastadır aslında onu hasta eden ise Padişah’ın vezirinin Cankız  Sultanın yemeklerine atmış olduğu zehirdir. Padişah en son çare olarak Tüm Herkezin bulunmuş olduğu bir alanda Duyurur Kızım Cankızı iyileştiren birisi çıkarsa onu damadım yapacağım diye ve tüm dünyadan yetenekli sihirbazlar gibi yeteneği olan herkes saraya cankız’ı iyileştirmek için gelir yalnız şu da var eğer iyileştiremezse cankızı kellesi gidecektir gelen herkes şansını dener yalnız maalesef başarılı olamaz ve son sıra Keloğlan’dadır kendisi yapmış olduğu tarhana çorbasıyla cankızı iyileştirir ve vezir’in planını ortaya çıkartır ve kendisi Cankız ile evlenir ve Padişah’ın damadı olmuş olur.

6 – Tarkan Serisi ; Ünlü yönetmen Kartal tibet’in baş rol olarak oynamış olduğu Tarkan filmleri en çok izlenilen ve en çok sevilen filmlerdir, Tarkan oyuncusu bir Türk savaşçısını canlandırmaktadır Tek başına ve kurt isimli köpeğiyle bir ordu gibi olan Tarkan yabancı güçlere karşı her zaman bir savaş vermektedir.

7 – Cüneyt Arkın Serisi ; Ünlü oyuncu Cüneyt Arkın’ın oynamış olduğu filmlerde kendisi oldukça başarılı bir rol sergilemiştir, Gerek hareketleriyle, atlayışlarıyla ve oyunculuk yeteneğiyle Türkiye’de filmleri en çok izlenen filmler arasında yer almaktadır. Cüneyt arkın film serisi de Tarkan filmlerine benzerdir. Cüneyt Arkın Türkiye tarafından sevilen ve her zaman özenilen bir oyuncudur.

8 – Çiçek Abbas ; Sinan Çetinin yönetmenliğinde olan Çiçek Abbas filmi 1982 yapımı bir komedi ve dram filmidir, Baş rollerinde Şener Şen(Şakir), İlyas Salman(Abbas), Ayşen Gruda(Şükriye) Pembe Mutlu(Nazlı) Ahmet Mekin(Mustafa) oynamıştır, Film ilk gösterim tarihi ise Eylül 1982’dir. Oldukça başarılı bir kadro ve film diyebiliriz herkez tarafından sevilerek izlenilen bir türk filmidir. ve Ayrıca çoğu kişiler arasında bir şaka vardır, Çoğunluk kahvehanelerde olur “Herkeze benden Çay, Şakire yok !” Bu söz ise bu filmden gelmiştir.

 9 – Ah Nerede ; Yapım yılı 1975 olan ve toplamda 90 dakika süren Ah Nerede filmi yapımıcısı Ethem Eğilmez yönetmeni ise Orhan Aksoy’dur.  Filmin baş rol oyuncuları ise Tarık Akan (Ferit) , Halit Akçatepe(Feritin Kardeşi) , Gülşen Bubikoğlu (Zehra) , Hulisi Kentmen(Feritin Babası) , Şükriye Atav(Feritin Annesi) ,  Nilgün Atılgan(Aysel) , Aydan Adan(Selin) , Adile Naşit(Hurriye) Serpil Nur(Selin) gibi birbirinden yetenekli oyuncular yer almaktadır.

Film Konusu Hakkında ise şunları söyleyebiliriz, Ferit ve Feritin Kardeşi(Halit Akçatepe) üniversite okumaları için babaları tarafından İstanbul’a gönderilir yalnız durumlar karışır. Ferit(Tarık Akan) Çapkın birisi Halit Akçatepe(Feritin Kardeşi) ise Kumarbaz olur. Yalnız Ferit kalbini daha sonra Zehra’ya kaptırır ve onunla güzel bir aşk ilişkisi başlar yalnız Ferit birden fazla kızla birlikte olduğu için zehra bu durumu öğrenir daha sonra kendisine bir oyun oynamaya karar verir. Hurriyenin abisi Bir kabadayıdır ve kendisini Hurriyenin yatak odasına bağlayarak abisini beklemeye başlarlar, Sonunda abisi gelir ve Feriti kardeşinin yatak odasında yakalar ve silahını çeker o arada Ferit kaçar ve defalarca kez Zehra’dan özür diler en son Bir çatıya çıkarak kendisini affetmezse atlayacağını söyler o sırada Feritin kardeşleri ve annesi babası da aşağıdadır. Zehra affetmeyeceğini söylemiş ve Ferit aşağı atlamıştır o sırada gelen itfaaiye açmış olduğu çatır ile ferit’i yakalar ve herkesin aklı o anda gitmiştir. Her kez şaşkınlık içindedir ve zehra Ferit’i affeder ve sonunda evlenirler.

10 – 100 Numaralı Adam ; 1978 Yapım yılı olan ve yapımcılığını Fatma girik ve hem baş rol oyunculuğunu ve hem yapımcılığını üstlenmiş olan Ünlü Oyuncumuz Kemal Sunal canlandırmaktadır. filmin yönetmeni  ise en başarılı yönetmenlerin arasında yer alan Kartal Tibet dir. Kemal sunal haricinde filmin oyuncu kadrosunda ise Oya Aydoğan, Cem Erman, Ali Şen, Reha Yurdakul, Süleyman Turan yer almaktadır.

Aklımıza gelmiş kadarıyla sizlere en çok sevilen ve en çok izlenilen filmlerden bir top 10 listesi oluşturduk, Dilerseniz aşağıdan sizde anket oylaması yaparak seçim yapabilirsiniz.

 

En Çok Sevdiğiniz Türk Filmi aşağıdakilerden hangisidir?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

 

En Çok İzlenilen Türk Filmleri 

– Kibar Feyzo

– Babam ve Oğlum

– Canım Kardeşim

– G.O.R.A

– Ayşem

– Recep İvedik Serisi (1-2-3-4)

– Düğün Dernek

– Fetih 1453

– Sağ Sağlim Serisi (1-2)

– Gülşah

– Şalvar Davası

– Yılanların Öcü

– Sev Kardeşim

– Mavi Boncuk

– Davaro

– Züğürt Ağa

– Tövbekar

– Salako

– Zümbük

– Sezercik

– Bizim Aile

– 7 Kocalı Hürmüz

– Şaban Oğlu Şaban

– Süt Kardeşler

– Aile Kadını

– Vay Başımıza Gelenler

– Yaşamak Bu Değil

– Hanzo

– Köyden İndim Şehre

– Kanun Adamı

– Haram Oldu

– Gol Kralı

– Kiracı

– Ezo Gelin

– Uyanık Gazeteci

– Oyun Bitti

– Çöpçüler Kralı

– Turist Ömer

– Sekreter

– Şaka Yapma

– Yalancı Yarim

– Küçük Emrah Film Serisi

– Gülermisin Ağlarmısın

– Oh olsun

– Salak Milyoner

– Namuslu

Editörlerimiz tarafından araştırılarak tan bazı filmler eklenmiştir. Eğer listede yer alan film listelerinden izlemediğiniz var ise izlemenizi öneririz.

ve bizler sizin için bir araştırma yaptık eski türk filmlerini http://www.nostaljifilmizle.com/etiket/eski-turk-filmleri-izle adresini adres çubuğuna yapıştırıp girerek izleyebilirsiniz.

 

BİLGİLER
tarafından 12 Mayıs 2014 - 01:09 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.453 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: