Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde 82 kişi okey oynuyor.

Okey
Türk Komedyenler
Türk Komedyenler

Türkiye’nin mizah gücü oldukça fazladır, Türkiye’de gelmiş geçmiş çok fazla komedyan vardır, Hepimiz ünlü komedyenlerin isimlerini ve hayatlarını merak ediyoruz, bizler bunların bazılarını sizlere açıklamak istedik.

Bunlar ise ;

kemal sunal

Kemal Sunal ; Türk sinemasının efsane oyuncusu Rahmetle anıyoruz, 7’den 70′ tanımayanı kesinlikle yoktur, Hala filmlerini izlerken ilk kez izler gibi zevk alırız ve halen aynı yerlere aynı şekilde güleriz, koparız onun gibisi bu dünyaya bir daha gelmedi bize göre.

Kendisi 10 Aralık 1944 yılında İstanbul’da hayata geldi, 1977 yılında evlenerek mutlu bir yuva kurdu Ali ve Ezo adında bir erkek ve bir kız çocuğu oldu. Ticaret hayatında peş peşe çevirmiş olduğu filmlerle herkesin kalbine taht kurdu, ve oldukça fazlasıyla başarılı oldu 3 Temmuz 2000 yılında kalp krizi sonucu  hayata gözlerini yumdu. Tekrardan kendisini Rahmetle anıyoruz..

Kemal Sunal Hangi filmiyle ünlü oldu olacak diye soracak olursak İnek şaban filmiyle kendisi ünlü olmuştur sayısız projede bulunmuştur ve sayısız film çevirmiştir,

Bunlardan bazıları En komik olanlar ;

1 – Hababam Sınıfı Serisi ( Halit Akçatepe, Tarık Akan, Ayşen Gruda, Adile Naşit, Münir Ozkul, gibi büyük oyuncularla aynı film içinde yer almıştır.)

2- İnek Şaban

3 – Kibar Feyzo

4 – Salako

5 – Atla Gel Şaban

6 – Köyden İndim Şehre ( Bu Filmde ünlü oyuncularımız Metin akpınar, Zeki alasya, Halit akçatepe ile aynı rol’de yer almıştır)

7 – Tosun Paşa (Adile Naşit, Şener Şen gibi büyük ustalarla aynı filmde rolü bulunmaktadır.)

8 – Çöpcüler Kralı (Şener şeninde katılmış olduğu filmdir.)

9 – Şaban Oğlu Şaban ( Şener Şen ve Halit Akçatepe, Adile Naşit bu filmdede Kemal sunal ile rol almıştır.)

10 – Süt Kardeşler(Gulyabani) – Şener Şen, Ali Şen, Adile Naşit, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda ile aynı sahnelerde rol paylamıştır.

Kemal Sunal Bir çok filmde Şener şen, Adile Naşit, Halit Akçatepe gibi ve kendisi gibi bir çok usta oyuncu ile aynı sahneyi paylaşmıştır, Bizler sadece 10 tane sizlere örnek vermiş bulunmaktayız, daha sayamadığımız ünlü usta oyuncunun bir çok filmi mevcuttur. ve Bize göre şuan ki komedyenlerden kendisi oldukça üstün ve kimsenin yarışabilceği birisi değildir.

indirCem Yılmaz ; Türkiye’nin en başarılı komedyenlerinden bir tanesidir, Gerek gösteriyle olsun gerek filmleriyle fazlasıyla başarıya sahip olmuştur, Her gösterinde biletler kapış kapış gidiyor, Her esprisinde insanları fazlasıyla güldürüyor kırıyor 🙂 , Cem Yılmaz 23 Nisan 1973 yılında Fatih İstanbul’da dünyaya gelmiştir, 1.70 boyundadır ve 43 yaşındadır.

Şimdiye kadar bir çok filmde rol almıştır, Bunların bazıları sayalım sizler için ;

CM101MMXI Fundamentals – Yapım : 2013

Yahşi Batı : 2010

Hokkabaz – 2006

G.O.R.A – Yapım : 2004 (Gişe rekorları kıran en başarılı filmlerinden bir tanesidir.)

A.R.O.G – Yapım : 2008 (En çok rekor kıran filmlerinden biride AROG’dur oldukça güzel espriler var 🙂 izlemeyenler varsa izlemesini öneririz. )

Bazı kişiler Cem Yılmaz hakkında Argo kelime çok kullandığını söylemektedirler, Yalnız her gösterisi tıklım tıklım dolmakta oldukça güzel espriler yapmakta.

ata demirerAta Demirer ; Bir çok gösterisinde ve filmde oldukça başarılı rol almış dır ve izleyenleri her zaman kendine hayran bırakmıştır, 6 Temmuz 1972 Bursa doğumlu ve 42 yaşındadır,  2012 yılında ise Özge Borak ile evlenmiştir. Tipiyle ve duruşuyla fazlasıyla kendine hayran eden bir komedyenimiz.

Exit ve makara adında albümleri bulunmaktadır, ayrıca 2012 yılında Berlin kaplanı, 2011 Eyvah Eyvah 2, 2010 Eyvah Eyvah, 2008 Osmanlı Cumhuriyeti, 2004 Neredesin Firuze, 2004 Vizontele Tuuba, 2006 Kısık Ateşte 15 Dakika filmlerinde rol almıştır, Saydıklarımız ise bazılarıdır, Ayrıca 2005 yılında Dev Kişilik Tek Kadro gösterisi yayınlamıştır.

tolga çevikTolga Çevik ; Arkadaşım Hoş geldin programıyla herkesin gönlünde taht kuran he herkesi gülmekten kıran geçiren bir programdır ve oldukça başarılı olmaktadır, Yönetmen ve Tolga Çevik arasında geçen ikili konuşmalar oldukça esprili olmakta, Tolga çevik ise 12 Mayıs 1974 yılında İstanbul ilimizde hayata gelmiş ve 39 yaşındadır. Ayrıca kendisi Arkadaşım hoşgeldin programından önce kendisi Komedi Dükkanı isimli programında yer almıştır ve İş bankasının Maximum reklamında oynamıştır ve daha sayamadığımız bir çok faaliyetleri vardır.

Atalay Demirci ; Acunn Medya tarafından yayınlanan Yetenek Sizsiniz programına komedyen olarak katılan Atalay Demirci 37 yaşında ve 1974 Ankara doğumludur, Aslen samsunludur, Yetenek Sizsiniz programında başarıdan başarıya gösteriden gösteriye giden Atalay Demirci katılmış olduğu senede göstermiş olduğu sahne performansıyla birincilik almıştır ve Tüm Türkiye kendisini tanımıştır.

şahan gökbakarŞahan Gökbakar ; Türk komedyen ve oyuncudur, 22 Ekim 1980 doğumlu 33 yaşındadır,  İzmir ilinde dünyaya gelmiş ve 1.80 boya sahiptir.

Şahan Gökbakan Nasıl Ünlü oldu ?

Bize göre İlk başlarda bazı katılmış olduğu programlar ile kendisini Türkiye’ye tanıtmış oldu Kim 500 Milyon ister gibi bir programda göstermiş olduğu repliklerle kendisine fazlasıyla hayran kazandırdı.

Recep ivedik 1, Recep ivedik 2, Recep ivedik 3, Recep ivedik 4, Celal ile ceren filmleriyle ünlü oldu!

Türkiye’de bir çok daha başarılı sayamadığımız komedyenler var, Bizler şuanlık sadece bazıları konusunda bilgiler verdik, Diğer komedyenlerimiz için bir daha ki yazımızı en kısa sürede yazacağız.

 

BİLGİLER
tarafından 04 Mayıs 2014 - 06:54 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 2.408 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: