Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Yaz Geldi Pazarlar Reklendi
Yaz Geldi Pazarlar Reklendi

Nisan ayında yaz meyveleri pazarları süslemeye başladı. Mahsullere don vurmuşken bu sene yaz meyveleri ve sebzeleri pazarda yerlerini yavaş yavaş almaya başladı.

Kısaca özetleyecek olur isek Meyve türlerinden, Muz, Çilek, Erik, Yeni dünya, Kayısı, Karpuz, Kavun, Nektarı, Elma, Armut,Tezgahta yerlerini almaya başladı, Aynı zamanda kış ayında olan Portakal ve mandalina gibi meyve türleri artık tezgahtan yavaş yavaş kalkıyor ve yerlerini yaz meyvelerine bırakıyorlar.

Sebze türü olarak tan ise Taze fasulyenin ilk verimleri pazar tezgahlarını süslüyor, Aynı zamanda Tezgahlarda Dometes, Salatalık, Patlıcan, Soğan, Patetes, Badem, Tere otu vb.  gibi sebzelerde tezgahlarda  satılmaya devam ediyor.

Meyve türlerinin fiyatlarından bahsedicek olur isek eğer ;

İthal muz ortalama Satış Fiyatı : 6 ila 8 TL

Yerli Muz Satış Fiyaı : 5 ila 7 TL

Çilek Satış Fiyatı : 4 ila 6 TL (Çilek için son verimler diyebiliriz.)

Erik Satış Fiyatı : Ortalama 20 Gün önce ilk verimini veren yeşil erik ortalama 100 gram’ı bile 5TL’den verilmekteydi ve vatadandaşlarımız almakta zorlanmaktaydılar, Şuanki Satış Fiyatlari Kilo olaraktan : 3 ila 6 TL arasındadır.

Yeni Dünya Satış Fiyatı: 3 ila 6 TL arasındadır ilk mahsul verimi olmasına rağmen fiyatların gayet uygun olduğunu düşünüyoruz.

Kavun Kilo Satış Fiyatı: 1 ila 3 TL (ilk veriminin süresinden ortalama 20gün geçtiğini düşünecek olursak artık yavaş yavaş tatlancağını düşünmekteyiz)

Karpuz Kilo Satış Fiyatı : 1 ila 3 TL (Karpuz’da kavun gibi ilk verim süresinden ortalama 20 günü yakın süre geçtiği için kelek çıkma olasığı bizce biraz daha düşük olacağını düşünüyoruz ama yinede biraz alım için beklemekte yarar var gibi 🙂

Nektari Satış Fiyatı : 3 ila 5 TL

Deveci Armutu Satış Fiyatı : 4 ila 7 TL arasında (En güzel lezzetlerden birisi olduğuna inaniyoruz, Herkeze öneririz)

Elma Satış Fiyatı : 1.5 ila 3TL

Sebze Türleri ; 

Taze Fasulye Satış Fiyatı : 2 ila 5TL (ilk verim taze fasulyeyi taze taze pişirmek kadar lezzetli birşey yoktur bizce )

Patetes Satış Fiyatı : 2 ila 4 TL arasında (Eski pateteslerinin yanı sıra artık patetes ilk verimi alındığından dolayı taze patetes satışları başladı)

Dometes Satış Fiyatı : 1.5 TL ila 4TL arasında (Salatanın vazgeçilmezse vazgeçilmesi sofranın olmazsa olmazı dometes fiyatları çoğunlukla aynı yaz geldiği için dahada düşecektir bize göre)

Salatalık Satış Fiyatı : 1.5TL ila 3TL

Badem Satış Fiyatı : 2 TL ila 4TL

Okey4.Org sitesi olaraktan sizlere pazar fiyatları konusunda az cok tahminler yürüterekten bilgi vermek istedik, Pazar fiyatları şuanda uygun görülmekte ve yazın pazar gezme keyfi bir başka olması gerek 🙂 Cıvıl cıvıl olan pazar yerleri ve renkli renkli meyve ve sebzelerle pazar yerleri canlanmaya devam ediyor..

 

 

 

BİLGİLER
tarafından 26 Nisan 2014 - 23:15 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 791 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: