Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde 82 kişi okey oynuyor.

Okey
Ders çalışmak istemeyen çocukla 5 adımla başa çıkın…
Ders çalışmak istemeyen çocukla 5 adımla başa çıkın…

Her anne babanın istediği tek şey evladının iyi bir meslek sahibi olmasıdır.Bunun için bütün imkanları çocuğunun önüne sermekten çekinmeyen ebeveynler buna rağmen evlatlarının bunun için hiç çaba göstermediğini görünce onu sıkar ve bilmeyerek de olsa onu daha çok derslerden soğuturlar.Artık çaresiz değilsiniz bununla 5 adımda başa çıkabileceksiniz. 

Öncelik olarak çocuğunuzu ders çalışmaya teşvik etmenin yollarını öğreneceksiniz.Onun direncini kırmayın.Sen yapamazsın şunun çocuğu bunu yapıyor onun çocuğu bunu ediyor gibi konuşarak evladınızı hem kendinizden hemde etraftan soğutacaksınız. Siz hırs kazandırmak isteseniz de unutmayın evladınız bir yarış atı değildir.

Çocuğunuza güzel bir çalışma ortamı sağlamak çok önemlidir.Derslerine televizyon karşısında yada müzik dinleyerek,yatarak, uzanarak çalışması onu tembelliğe itecek dersten önce onlarla ilgilenecek ve çalışmak istemeyecektir.Ona kendi odasında güzel bir dille ona hazırlamış olduğunuz çalışma masasında ders çalışmasının daha uygun olduğunu ama unutmayın sert bir üslupla değil güzel bir dille anlatırsanız ders çalışmayı zamnla daha çok sevecek ve çalıştığı konuyu daha iyi anlayacaktır.

Çocuğunuza ne kadar ders çalışmak istiyodun diye sorun ama tatlı bir üslupla örneğin size 40 dakika felan dedi siz ona senden sadece yarım saat çalışmanı istiyorum diyerek beraber günlük belirrli bir program yapın haftalıkta olabilir.

Örneğin çocuğunuz siz yarım saat demenize rağmen bir saat ders çalıştı diyelim. Onu gururlandırın.Emin olun gün be gün verdiğiniz motivasyon ile her gün belirlediniz sürenin üstüne çıkacak ve ders çalışmayı alışkanlık haline getirip zamanla çok sevmeye başlayacaktır.

Çocuğunuz dize bir şey sorduğunda elinizden geldiğince ona yardım etmeye çalışın bilmiyor iseniz beraber araştırın ki çocuğunuzda araştırma zorluklarla mücadele etme becerisi de gelişsin.

Unutmayın ki her ne olursa olsalar onlar evlatlarınız. Onları yargılamaktan ise onları ders çalışmaya teşvik edecek bir şeyler verebilmeye çalışın. Verebildiğiniz takdirde hiç bir çocuk başarısız değildir.Yeter ki çocuğunuza doğru yöntemle ve doğru yolla yaklaşın…

BİLGİLER
tarafından 29 Nisan 2014 - 13:37 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.080 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: