Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
İyi Bir Anne Nasıl Olunur!
İyi Bir Anne Nasıl Olunur!
İlk önce iyi bir dinleyici ve sırdaş olmak gerekir. Hoşgörü ve anlayış her zaman çok önemlidir. Yeri geldiğinde çocuğunuzla arkadaş olmak gerekir. Fakat evde kimin kral olduğunu unutturmayın. Bazen bir arkadaş olup onunla dertleşin. bazen bir anne olup ona şevkat ve sevgi gösterin. Ama yeri geldiğinde de patronun siz olduğunuzu gösterin ve tavrınızı koyun. Çocuğunuzun davranışlarına göre davranış sergilemeyin. Sakin ve sabırlı olarak olması gerekeni gösterin ve yapın. İyi bir anne ve baba olmak için eşinizle işbirliği içerisinde davranın.
Elinizden geldiğince kendinizi geliştirin. Ne kadar geniş çerçeveli bilgi ve kültür sahibi olursanız o kadar konuya hakim olursunuz. Unutmayın ki siz ne yaparsanız nasıl davranırsanız çocuğunuzda sizden gördükleri gibi davranacaktır. Yetiştiği ailenin kültürü, davranışları bilgileri gibi özellikleri çocuğa da karakter olarak yansıyacaktır. Bir bayanın gücü erkeğe göre çok daha zayıftır. Fakat duygusal güçlülüğü çok daha fazladır.
Aile bireyleri kendilerine özgün özellikleri ile birbirini tamamlar. Çocuğunuzun gözü önünde nasıl bir aile tablosu çizerseniz ilerleyen zamanlarda çocuğunuzda bir aile kurduğunda sizden öğrendiklerini sergiler. İyi bir anne olmadan önce iyi bir birey olmak gerekir. Ne kadar mutlu ve yaşamayı seviyorsanız çocuğunuza ve ailenize bunu yansıtırsınız. Ailede en büyük görev biz kadınlara düşer. Evliliğimizi, ailemizi, çocuklarımızı ve evimizi çekip çevirmemiz gerekir. Duygusal anlamda sırtımızda büyük bir sorumluluk olacaktır. Nerde ne yapmamız  gerektiğini bilirsek işimiz o kadar kolaylaşır.
BİLGİLER
tarafından 16 Nisan 2014 - 02:14 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 720 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: