Okey4.Org Oyun Sitemizde Şuan içerde kişi okey oynuyor.

Okey
Kabızlık Sorunu Nasıl Gider!
Kabızlık Sorunu Nasıl Gider!
Kabızlık sorunu çok rahatsız edici bir durumdur. Rahatlıkla tuvalete çıkamama ve dışkıyı çıkarırken güçlük çekme gibi durumlar yaşanır. Kabızlığa neden olan unsurlar ise şunlardır; Lifli besinlerin az tüketilmesi. Dışkılamayı ertelemek. Bağırsaklardaki iltihabı bir durum. Sürekli katı besinler tüketmek. Bazı ilaçlar. Ve tembelleşen bağırsaklar.
Kabızlığı önlemek için yapmamız gereken bir kaç şey sayesinde bu durumdan kurtulabiliriz.
Sabahları aç karnına ılık su içmeniz bağırsakların çalışmasını sağlayacaktır.
Hızlı yemek yemeden, yavaş yavaş ve iyice çiğneyerek besinleri tüketmeliyiz. Bu durumda bağırsakta daha kolay çözünür ve sindirim sisteminize yardımcı olmuş olursunuz. Kabızlık yapacak ürünlerden uzak durmalıyız ve olabildiğince az tüketmeliyiz. Günde en az 2 litre su yada sıvı tüketmeliyiz. Kayısı, Mürdüm eriği, üzüm gibi besinler kabızlık için çok iyi bir çözümdür.
Sabahları aç karnına içmiş olduğunuz sudan sonra 3-4 tane yiyeceğiniz kayısı yada diğer besinler sindiriminizi kolaylaştıracaktır. Çok fazla şeker ve şekerli ürünler kabızlığa sebep olur bu yüzden olabildiğinizce uzak durmalısınız. Öğlen ve akşam yemeklerinde çorba içilmesi de kabızlık sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. kahvenin yanı sıra kola gibi gazlı içeceklerde kabızlığa neden olur. Az tüketilmesi gerekir. Zaman zaman bitki çayları içerek bağırsakların tembelleşmesini engelleyebilirsiniz. Kabızlığı gidermek için fiziksel aktiviteler de yapmak önemlidir. Yürüyüş gibi yada evde iken yapacağınız ayaklarınızı karnınıza 15-20 defa itip-çekme hareketi size yardımcı olacaktır.
BİLGİLER
tarafından 18 Nisan 2014 - 21:13 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.397 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Benzer yazılar

Düşüncülerinizi Bizlere Yorum yaparak belirtebilirsiniz.
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: